یک سخنگوی این شرکت انگلیسی – هلندی به خبرگزاری فرانسه گفت: تایید می کنم که از طریق یک یادداشت تفاهم علاقه مندی خود را به جست وجوی بیشتر زمینه های همکاری با شرکت ملی پتروشیمی ایران اعلام کردیم.
خبرگزاری فرانسه نوشت: پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت روز یکشنبه گزارش داد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و شرکت انگلیسی-هلندی شل برای همکاری در صنعت پتروشیمی ایران تفاهم نامه اولیه امضا کردند.


بر اساس این گزارش، مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و هانس نای کمپ رئیس دپارتمان امور ایران در شرکت شل، روز یکشنبه (١٨ مهرماه) با حضور امیر حسین زمانی نیا معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت، سوزانا ترستال سفیر هلند در تهران و فندر معاون سفیر انگلیس در ایران، تفاهم نامه اولیه ای برای همکاری در صنعت پتروشیمی امضا کردند.
رئیس دپارتمان امور ایران در شرکت شل گفت: ما معتقدیم که می توانیم با شرکت ملی صنایع پتروشیمی، پروژه های مشترکی در صنعت پتروشیمی داشته باشیم.
«نایکمپ» این تفاهم نامه را نتیجه ماهها مذاکره میان دو شرکت خواند و گفت: معتقدیم که می توانیم با شرکت ملی صنایع پتروشیمی، پروژه های مشترکی در صنعت پتروشیمی داشته باشیم و این سند به ما چارچوبی برای بحث های بیشتر با شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران می دهد.