شرکت ملی نفتکش ایران و شرکت سنگاپوری تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند

شرکت ملی نفتکش ایران به منظور انتقال دانش و فناوری تعمیر توربو‌ شارژهای موتور اصلی و دیزل ژنراتورهای کشتی در کشور با یک شرکت سنگاپوری تفاهم‎نامه امضا کرد.

اکبر جبل عاملی، مدیر فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران باعلام کرد: این تفاهم‎نامه در حاشیه هجدهمین نمایشگاه صنایع دریایی امضا شد.

وی ادامه داد: این تفاهم‎نامه همکاری میان شرکت آذرپاد به نمایندگی از شرکت ملی نفتکش ایران و شرکت Tru Marine سنگاپور امضا شد و موضوع آن انتقال فناوری و تعمیر توربو شارژهای موتور اصلی و دیزل ژنراتورهای کشتی در کشور است.

به گزارش شرکت ملی نفتکش ایران، وی افزود: بر اساس این تفاهم‎نامه شرکت سنگاپوری در گام نخست با همکاری و مشارکت شرکت آذرپاد به برگزاری یک کارگاه فنی-آموزشی در بندرعباس اقدام خواهد کرد.

مدیر فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران با بیان این که این اقدام برای نخستین بار در کشور صورت می‎گیرد ادامه داد: از آنجا که درحال حاضر امکان تعمیر توربو شارژهای موتور اصلی کشتی در کشور وجود ندارد امیدواریم با این اقدام، شاهد انتقال فناوری، بومی‎سازی تعمیر تجهیزات اصلی کشتی در کشور و ورود شرکت‎های داخلی به این حوزه باشیم.

شرکت آذرپاد از شرکت‎های زیر مجموعه شرکت ملی نفتکش است.

سایر خبرها